Powrót do strony głównej   Powrót do "modele użytkowe"
 


   


SAMOCHÓD ŚREDNIEJ WIELKOŚCI - "POZAMIEJSKI"

ZAŁOŻENIE WSTĘPNE

Model , który miałby szansę być ekonomicznym rozwiązaniem alternatywnym wobec większości tego, co obecnie porusza się po drogach czyli samochodów osobowych średniej wielkości. Byłby przeznaczony zasadniczo do jazdy pozamiejskiej .

DUŻO MIEJSCA NISKIM KOSZTEM

to główny cel, którym kierowałem się konstruując ten pojazd. Duża ilość miejsca w przyszłych wersjach możliwa będzie do uzyskania dzięki zastosowaniu aluminium , które pozwoli na zachowanie lekkości przy powiększeniu pojazdu do wymiarów gwarantujących wygodę dla 5-ciu osób. Zastosowanie aluminium jest możliwe oczywiście dzięki opisanej już metodzie wytwarzania bez tłoczenia, która też przyczyniłaby się do obniżki kosztu całkowitego. Wielkość różnych wersji byłaby dopasowana do pojazdu-dawcy podwozia i zapotrzebowań klienta. Concept-car będący w budowie projektowany był jeszcze pod wykorzystanie zawieszenia podwozie "malucha" (zwiększono rozstawy kół i osi), ale nie ma żadnych przeszkód w zbudowaniu modelu o większych wymiarach z wykorzystaniem rozwiązań konstrukcyjnych z tego concept-caru.

BEZPIECZEŃSTWO DZIEKI SZTYWNOŚCI I WYTRZYMAŁOŚCI

..a cechy te uzyskuję dzięki opisanej metodzie wytwarzania która pozwala na łatwe rozmieszczenia wzmocnień i usztywnień gdzie trzeba - często tam gdzie w tłoczonych nadwoziach prawie się nie da. W pojazdach pozamiejskich ma to szczególne znaczenie, ze względu na ryzyko zderzeń z prędkościami ponad 60 km/h ...a jak z takich zderzeń wychodzą nadwozia będące kupą pozgrzewanych wytłoczek widzimy na zdjęciach powypadkowych.