Powrót do strony głównej   Powrót do "Stylistyka"  

     


SAMOCHÓD "RETRO" W STYLU LAT 30-TYCH

Ten projekt powstawał w ramach mych obowiazków służbowych a jego realizacja była początkowo przykrą koniecznością
Makieta i formy do jej małoseryjnej produkcji ( technologia laminatowa ) powstały w ramach zajęć w Pracowni Projektowania i Budowy Pojazdów w Bytomiu , ale z biegiem czasu zacząłem być zadowolony z efektu końcowego i widzieć przyszłościowo sens realizacji tej koncepcji w formie prawdziwego jeżdżącego samochodu.
Pod względem komercyjnym zaletą byłby oczywiście styl oraz rozmiary pozwalajace na pełen komfort dla 6-ciu nawet osób. Proporcje w rzeczywistym pojeżdzie nieco zmieniłbym względem tych w makiecie - byłby względnie szerszy. Wizualizacje niebawem.
Zwracam uwagę na to, że fanów tego stylu jest chyba wiele, o czym świadczy to, że wśród oferty firm kit-carowych jest dużo modeli nawiązujacych do lat 30-tych. Są to jednak pojazdy odkryte, a pojazd wg mego projektu zapewniając zamkniętą wygodną kabinę byłby pojazdem w pełni użytecznym i przy okazji bezpieczniejszym. Wzgledną prostotę pod względem wykonania można bedzie uzyskać dzięki niezbyt udziwnionym kształtom, w tym również szyb, które są zakrzywione tylko w jednym kierunku.
Pierwszą makietę można oglądać w Galerii Motoryzacji i Techniki w Bytomiu , które to miejsce wszystkim fanom motoryzacji bezwzględnie polecam